آژانس مسافرتی و جهانگردی آلما، برگزار كننده تورهاي داخلي و خارجي، فعالیت خود را از سال 1388 در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت مسافرتی و جهانگردی آغاز نمود. این آژانس با داشتن اطلاعاتی کامل در زمینه انواع تورهای مسافرتی، با مدیریت حرفه ای و اصولی، پرسنل کار آزموده و متعهد، راهنمایان حرفه ای و در نهایت انجام تمامی تعهدات نسبت به مسافرین عزیز با رعایت اصل مشتری مداری باعث جذب روز افزون تقاضا جهت استفاده از تورهای آژانس مسافرتی و جهانگردی آلما گردیده است. آژانس مسافرتی و جهانگردی آلما،دارای پروانه بهره برداری از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان بوده و با تخصص در برگزاری تورهای مختلف داخلی و خارجی، آمادگی لازم جهت طراحی تور برای گروههای مختلف بر طبق نیاز مشتریان را دارد .

"If travel is most rewarding when it surprises, then Iran might be the most rewarding and a fascinating destination on Earth" Alma Tour and Travel agency is very pleased to accept tourists from all over the world. We do our best to offer tourism services to you (honored guests) we say and receive so warmly welcome to everybody from all over the world

 

The introduction of citie

 
10 نکته که اکوتوريست ها بايد رعايت کنند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 18 مهر 1394 ساعت 14:53

 

10 نکته که اکوتوريست ها بايد رعايت کنند

 

هر ساله تعداد زيادي از گردشگران به منظور بازديد از جاذبه هاي طبيعي مسافرت مي کنند. از ميان اين تعداد انبوه از گردشگران، تعدادي از آنها سفري مسئولانه به دامان طبيعت دارند و تجربه هاي خود را با حفاظت و آموزش همراه مي کنند. آنها سعي مي کنند کمترين آسيب را به محيط زيست وارد کنند.

اکوتوريسم در ميان گونه هاي مختلف گردشگري از جايگاه ويژه و رشد قابل توجهي برخوردار است و در دو دهه اخير شاهد گسترش سريع فعاليتهاي اکوتوريستي در سراسر جهان بودهايم و انتظار ميرود بر شدت اين گسترش نيز افزوده شود.

اکوتوریسمبه لحاظ اثرات مثبتي که اکوتوريسم در زمينه محافظت از محيط طبيعي و در اقتصاد بسياري از کشورها دارد، سازمان ملل متحد تصميم گرفت که سال 2002 ميلادي را به عنوان سال بينالمللي اکوتوريسم اعلام کند و کميسيون توسعه پايدار اين سازمان (UNEP) و سازمان جهاني گردشگري را موظف به انجام فعاليتهايي در اين سال ساخت. هدف از اين کار، مرور مجدد تجربيات گذشته در زمينه اکوتوريسم و تشخيص و ترويج انواع اکوتوريسم که در آنها از اکوسيستم هاي در معرض خطر حفاظت ميشود، سهيم کردن جوامع محلي در منافع حاصل از توسعه اکوتوريسم و احترام به فرهنگهاي بومي است.

طبق برآورد سازمان جهاني کشاورزي نيز، رشد اکوتوريسم در دهه حاضر 10 تا 30 درصد پيش بيني شده است. در حال حاضر شمار طبيعت گردان 7 درصد کل مسافران جهان است که پيش بيني ميشود در دهه آينده اين رقم به 20 درصد برسد. بنابراين اکوتوريسم از آيندهاي پررونق و درخشان برخوردار است که مزاياي فراواني براي جهانيان دارد. محيط، ارزش ذاتي دارد و اين ارزش مهم تر از آن است که دارايي صنعت گردشگري محسوب شود. نبايد منافع بلند مدت وحفاظت از محيط را فداي ملاحظات کوتاه مدت کرد. همانطوري که در اصل 3 بيانيه ريو آمده است "حق توسعه بايد به نحوي اعمال شود که به طور مساوي نيازهاي نسل کنوني و نسلهاي آينده را در زمينه توسعه و حفظ محيط زيست برآورده سازد". از اين روگردشگري پايدار بايد با سياست مشخص و مدوني به اجرا درآيد تا بتواند حرکت اميدبخشي را در توسعه همه جانبه فضاهاي جغرافيايي تضمين کند. گردشگري پايدار براي کارايي بالاتر در اين زمينه داراي اصولي مي باشد که هماهنگ کننده اهداف و راهکارهاي عملي مي باشد.

منافع حاصل از اکوتوريسم مي تواند در راه آموزش و حفاظت از محيط زيست صرف شود. در زير به 10 نکته کليدي که علاقه مندان به اکوتوريسم بايد رعايت کنند اشاره مي کنيم:

  1. از جاذبه هايي که ارزش حفاظتي دارند، نظير پارک هاي ملي، مناطق حفاظت شده، سايت هاي ميراث جهاني يا مناطقي که جاذبه محوري آنها طبيعت و فرهنگ مي باشد، بازديد کنيد. شما حتي مي توانيد در پروژه هاي محلي حفاظت از محيط زيست مشارکت کنيد.
  2. سبک سفر کنيد. وسايل و پوشاکي را که با خود مي آوريد محدود کنيد و يک کوله پشتي يا چمدان سبک را با خود حمل کنيد.
  3. قبل از سفر، تمام اطلاعات مقصدي را که مي خواهيد به آن سفر کنيد، نظير منابع طبيعي، جامعه محلي و فرهنگ آنها و ملاحظات زيست محيطي (هنگام سيل يا آتش سوزي جنگل) جمع آوري کنيد. اين کار سفر شما را لذت بخش تر مي کند.
  4. از تورگردانان محلي خوشنام استفاده کنيد، به خصوص آنهايي که خودشان به حفاظت محيط زيست کمک مي کنند. هنگامي که از يک سايت فرهنگي يا يک مکان طبيعي مقدس بازديد مي کنيد، تمامي کد هاي محلي در زمينه معاشرت و لباس پوشيدن را رعايت کنيد.
  5. تاسيسات اقامتي دوستدار محيط زيست را انتخاب کنيد. از هتل ها بپرسيد که آيا خط مشي هاي زيست محيطي دارند؟ آيا برنامه هاي صرفه جويي مصرف انرژي و آب را اجرا مي کنند؟ آيا به برنامه هاي حفاظت از محيط زيست و جوامع محلي کمک مي کنند؟
  6. اگر مي توانيد با قطار يا اتوبوس در شهر مقصدتان سفر کنيد و از وسايل نقليه اي که دي اکسيد کربن کمتري توليد مي کنند استفاده کنيد.
  7. وقتي در سفر هستيد، به چيزهايي که مي خواهيد بخوريد فکر کنيد. از غذاهاي محلي متناسب با فصل استفاده کنيد و دقت کنيد که گونه هاي در حال انقراض در منوي غذاي شما نباشد. از سازمان حفاظت محيط زيست محلي، راهنمايي بگيريد.
  8. بسياري از حيوانات و گياهان وحشي در خطر انقراض قرار دارند، شما مي توانيد با اجتناب از خريد سوغاتي هايي که از اين گونه ها توليد مي شوند (نظير زيورآلاتي که با صخره هاي مرجاني، لاک پشت و عاج فيل درست مي شوند)، به حفاظت آنها کمک کنيد. دقت کنيد که گياهان يا دانه هايي که با خود به خانه مي بريد، جزو گونه هاي مهاجم و مخرب براي محل زندگي تان نباشند.
  9. مشاهده حيات وحش تجربه بسيار جذابي مي باشد، اما مزاحم حيات وحش نشويد، هم به خاطر امنيت خودتان و هم آنها.
  10. با دوستان جديد خود در مقصد ارتباط برقرار کنيد و در سازمان هاي حفاظت محيط زيست محلي آنها عضو شويد.